Twój koszyk jest pusty

0
801-080-396

FAQ - Serwery Wirtualne VPS

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat Serwerów VPS.

Na czym polega wirtualizacja?

Wirtualizacja jest jednym z najciekawszych przykładów rozwoju technologii internetowych w ostatnich latach. W dużym uproszczeniu polega na podzieleniu serwera na niezależne od siebie środowiska, co pozwala na jego bardziej optymalne wykorzystanie. W istocie moc rzadko której maszyny jest wykorzystywana w pełni – niezależnie czy mamy na myśli urządzenia w serwerowni, czy też zwykłe domowe komputery. Magia wirtualizacji umożliwia zastąpienie jednym serwerem kilku wykorzystywanych tylko w nieznacznej części, co daje oszczędności chociażby w zużyciu energii.

Usługa VPS to natomiast nic innego jak uruchomienie wielu systemów operacyjnych na jednej platformie sprzętowej. Pozwala to znacząco obniżyć cenę usługi, nie ograniczając przy tym znacznie funkcjonalności. Jest to więc doskonała opcja dla użytkowników nie potrzebujących mocy całego serwera dedykowanego oraz zainteresowanych większymi możliwościami niż oferuje tradycyjny hosting, na przykład w zakresie dostępu do konsoli SSH.

Dlaczego SuperHost wybrał technologię Parallels?

Rynek oferuje kilka systemów do wirtualizacji – od komercyjnych i rozwijanych przez duże korporacje, po darmowe. SuperHost zdecydował się na Parallels Virtuozzo, jedno z najlepszych komercyjnych i uznanych na całym świecie rozwiązań. Jest to technologia bardziej wydajna w stosunku do innych – pozwala na uruchomienie większej ilości systemów w tym samym środowisku, co przekłada się na lepszą ofertę cenową dla użytkowników. Virtuozzo zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa, niezawodności i izolacji każdego VPS, a także gwarancję stałego rozwoju.

Ale to nie wszystko – Parallels oferuje także świetne narzędzia administracyjne, nieporównywalne w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. To ważne, bo użytkownicy oczekują dzisiaj nie tylko dobrej usługi, ale wygodnej możliwości zarządzania jej zasobami. Parallels Power Panel i Parallels Plesk Panel imponują dopracowaniem i nawet samym wyglądem – użytkownikom SuperHost oddajemy więc do rąk bardzo profesjonalny produkt.

Co oznacza, że otrzymuję do dyspozycji gwarantowane zasoby?

Każdy serwer wirtualny VPS to odizolowany od innych system ze ściśle zdefiniowaną ilością zasobów do wykorzystania. SuperHost nie stosuje popularnego oversellingu i przydziela określoną w ofercie ilość pamięci RAM oraz czasu procesora. Dodatkowo jednak pozwala na korzystanie z wolnych zasobów. Jeśli zatem – na przykład w środku nocy – możliwości serwera pozostają niewykorzystane, właściciel VPS może otrzymać tymczasowo więcej zasobów. Nawet jednak w godzinach szczytu wartości gwarantowane będą do dyspozycji. Po prostu gwarantujemy to.

Nie znam się na administracji systemami – czy poradzę sobie z usługą VPS?

Specjalnie dla usługi VPS stworzyliśmy specjalną wersję dystrybucji CentOS – “Super”, w której domyślnie zainstalowane są najważniejsze usługi, m.in. serwery www, poczty i FTP, baza danych MySQL, języki PHP i Perl, a nawet DNS skonfigurowany już pod kątem korzystania z ns1.superhost.pl. Dodatkowo użytkownicy otrzymują panel administracyjny Parallels Plesk Panel, za pomocą którego można wykonać większość czynności administracyjnych, takich jak podpinanie domen, tworzenie skrzynek pocztowych, przeglądanie statystyk i wiele innych.

Jednak w przeciwieństwie do Hostingu WWW, właściciel Serwera Wirtualnego VPS jest w pełni odpowiedzialny za działanie swojego systemu oraz to, co zostanie w nim zainstalowane. Większość zadań związanych z obsługą można wykonywać za pomocą paneli hostingowych, ale umiejętności administracji lub wsparcie administratora systemów będą mimo wszystko przydatne.

Jakie zasoby procesora otrzymuje się do dyspozycji?

Serwery, na których działają usługi VPS w SuperHost, posiadają wielordzeniowe procesory Intel Xeon. Trudno jest jednak dokładnie przeliczyć liczbę cykli zegara dla poszczególnych serwerów wirtualnych, zwłaszcza że umożliwiają one skorzystanie z części mocy niewykorzystanej przez innych użytkowników. Warto więc przetestować VPS pod kątem własnych potrzeb. Jeśli usługa nie będzie spełniała oczekiwań, w SuperHost można w ciągu 14 dni dokonać rezygnacji i otrzymać pełen zwrot kosztów.

Oferta

VPS - oferta i parametry.

FAQ

Wszystkie tamaty

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.