Twój koszyk jest pusty

0
801-080-396

FAQ - Serwery Dedykowane

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat Serwerów Dedykowanych.

Czym różni się Serwer Dedykowany od innych usług hostingowych?

W przypadku Hostingu WWW lub nawet Serwerów Wirtualnych VPS, zasoby jednego serwera współdzielone są przez wielu użytkowników. Serwer dedykowany jest jedyną usługą, w której otrzymuje się pełną maszynę do wyłącznie własnej dyspozycji – daje to praktycznie nielimitowaną swobodę i możliwości. Ograniczeniem dla użytkownika są tylko możliwości sprzętowe wybranej konfiguracji oraz wiedza administracyjna, niezbędna do pełnego i sprawnego zarządzania serwerem. Co ważne, odpowiedzialność za ewentualną wymianę uszkodzonych elementów sprzętowych bierze na siebie SuperHost – bez finansowych obciążeń w stosunku do właściciela usługi.

Kto jest dostawcą łączy szerokopasmowych do serwerowni SuperHost?

Łączność serwerowni ze światem zapewniają niezależne światłowodowe łącza do czołowych operatorów w Polsce. Aktualnie korzystamy z usług TASK, Tinet, TPIX oraz TRI-IX. Operatorzy obsługiwani są przez routery BGP, zapewniające pełną redundancję łączy i minimalizujące skutki awarii w pojedynczych punktach wymiany ruchu.

Jakość połączenia z naszą serwerownią można przetestować za pomocą adresu 193.218.155.1 (ping lub traceroute). Jesteśmy przekonani, że różnica w stosunku do serwerów zlokalizowanych za granicą będzie zauważalna. Jest to jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na polską lokalizację Centrum Danych.

Ile trwa aktywacja Serwera Dedykowanego i co składa się na opłatę instalacyjną?

Po złożeniu zamówienia na Serwer Dedykowany rozpoczynamy jak najszybsze kompletowanie wybranej konfiguracji sprzętowej i dostosowywanie jej do oczekiwań użytkownika. W dalszej kolejności technicy SuperHost zajmują się umieszczeniem serwera w Centrum Danych i bezpiecznym podłączeniem go do sieci. Na koniec natomiast skupiają się na konfiguracji, czyli instalacji wybranego systemu operacyjnego w wybranej przez użytkownika wersji oraz m.in. aktywacji monitoringu serwera. Najpóźniej do trzech dni roboczych przekazujemy właścicielowi usługi pełny dostęp.

Wiele firm pobiera bardzo wysokie opłaty za instalację, co może być uzasadnione kosztami zakupu sprzętu oraz pracy związanej z uruchamianiem serwera. SuperHost stara się jednak, aby było to możliwie niewielkie obciążenie dla użytkowników – mniejsze niż pojedyncza miesięczna opłata za każde z oferowanych urządzeń.

Jak SuperHost rozumie skalowalność oferowanych Serwerów Dedykowanych?

Krótko mówiąc, oznacza to chęć sprostania potrzebom użytkowników. Może pojawić się już na etapie zamawiania serwera – potrafimy wyjść poza ścisłe ramy oferty i jeżeli jest taka możliwość, przychylić się do prośby o zmianę procesora czy dysku. Dział Obsługi Klienta spróbuje znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Skalowalność to także możliwości rozbudowy serwera stosownie do rosnących wymagań użytkowników. O ile tylko możliwości sprzętowe danego urządzenia będą na to pozwalały, można uzupełnić serwer m.in. o dodatkową pamięć RAM, dyski, kontroler RAID, czy też zmienić kartę sieciową lub przepustowość łącza. Możemy nawet wymienić cały serwer dedykowany na inny, co w przypadku serwerów dzierżawionych co najmniej przez 24 miesiące nie będzie kosztować ani złotówki!

Oferta

Serwery Dedykowane.

FAQ

Wszystkie tamaty

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.