Twój koszyk jest pusty

0
801-080-396

FAQ - Hosting Reseller

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat Hostingu Reseller.

Czy Hosting Reseller zobowiązuje mnie do sprzedaży hostingu?

Niekoniecznie – nie wszyscy użytkownicy tej usługi koncentrują się na możliwościach sprzedażowych. Hosting Reseller doskonale spełnia również oczekiwania osób nadzorujących większą ilość stron www lub kont pocztowych e-mail. W typowym hostingu otrzymuje się dostęp do jednego panelu i jednego hasła, co wymusza dokonywanie wszelkich zmian samodzielnie lub przez najbardziej zaufane osoby. W przypadku usługi Reseller można utworzyć wiele kont o ustalonych przez siebie parametrach, przekazując następnie dostęp wybranym użytkownikom.

Eliminujemy w ten sposób ryzyko, że osoba odpowiedzialna wyłącznie za stronę internetową A dokona zmian w obszarze strony B. Oszczędzamy również nasz własny czas, mogąc udostępnić i pokazać, jak samodzielnie konfigurować na przykład skrzynki pocztowe. Stwórz tyle kont, ile potrzebujesz i uporządkuj swoje usługi.

Jakie narzędzia otrzymuję do dyspozycji?

Pakiet Reseller wyposażony jest w dodatkowy panel WHM (Web Host Manager). Rozszerza on możliwości panelu cPanel, a jego podstawowym zadaniem jest zarządzanie kontami hostingowymi w obrębie usługi, parametrami i personalizacją stworzonych pakietów hostingowych, wszystkimi hasłami, ustawieniami DNS i SSL, a nawet niektórymi funkcjami serwera. Posiada również szereg dodatkowych możliwości i w przeciwieństwie do panelu cPanel nie ogranicza się do zarządzania pojedynczym hostingiem, a całą grupą hostingów.

Każde utworzone podkonto hostingowe posiada dostęp do panelu hostingowego cPanel, za pomocą którego można między innymi podpinać domeny, tworzyć i konfigurować skrzynki pocztowe, automatycznie instalować popularne programy w ramach Fantastico, czy też nadzorować wykorzystanie dysku lub zużycie transferu. Funkcji jest oczywiście dużo więcej, ale o ich dostępności w ramach danego konta decyduje właściciel konta Reseller. Jego władza nad podkontami jest pełna.

Ile trzeba płacić za każde aktywowane podkonto cPanel?

To fantastyczne, ale nic. cPanel nie jest szczególnie tanią aplikacją, o czym najlepiej wiedzą użytkownicy serwerów wirtualnych VPS oraz serwerów dedykowanych. W usłudze Reseller można jednak tworzyć dowolną ilość kont hostingowych z dostępem do panelu cPanel – zupełnie za darmo. Co więcej, otrzymuje się dostęp również do dodatkowych możliwości, takich jak dostosowywanie wyglądu lub wybór funkcji, do których ma mieć dostęp użytkownik. Każde konto może mieć również dostęp do Fantastico, czyli pakietu popularnych aplikacji (CMS, fora, galerie, e-commerce itd.) do zainstalowania za pomocą kilku kliknięć. To oczywiście również zawarte jest w cenie pakietu.

Co muszę zrobić, aby faktycznie działać pod własną marką?

Hosting Reseller rzeczywiście oferuje taką możliwość, ale niezbędne będzie wykonanie kilku czynności. Warto zacząć od dostosowania szablonów cPanel, dobierając odpowiednią kolorystykę i umieszczając logo własnej firmy. Przyda się również zamówienie dwóch adresów IP i skonfigurowanie własnych adresów DNS. Dzięki temu klienci będą mogli konfigurować domeny w oparciu o wybraną nazwę domenową zamiast ns1.superhost.pl. Najbardziej skrupulatni powinni zadbać o podmianę domyślnych stron błędów www, aby na przykład w przypadku wpisania niewłaściwego adresu nie pojawiały się domyślne komunikaty SuperHost. Od tego momentu już tylko najbardziej wnikliwi internauci będą w stanie rozpoznać, że usługa funkcjonuje na serwerach SuperHost.

Oferta

Hosting Reseller - oferta i parametry.

FAQ

Wszystkie tamaty

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.